Każda firma może mieć dostawę do klienta

Moim zdaniem wszystkie firmy, restauracje (które mają zamówienia „na wynos”) mogą oferować dowóz zamówienia do klienta. Mogą to też być sklepy w okolicy, czy firmy usługowe.

Klient przez portal lub aplikację (na Androida lub iOS) zamawia coś z wybranego miejsca, lub daje zadanie. Aplikacja to wycenia i po drugiej stronie osoba z samochodem lub rowerem może to zamówienie zrealizować za prowizję (portal pobierałby drobną prowizję na utrzymanie systemu, promocję i zysk oczywiście).

Działanie i startowanie na konkretnych rynkach, konkretna lokalizacja/miasto.

Karzy może zostać „kurierem”. Z samochodem lub rowerem (lub cokolwiek innego 😉 ). Osoba taka sama ustawia kiedy jest dostępna i kiedy pracuje. Może zaznaczyć obszar w którym pracuje, lub zadania dostawać na bazie swojej okolicy?

Na telefonie u kuriera osoba zamawiająca musi potwierdzić że odebrała zamówienie, płatność raczej online? Czy kurier miałby rozliczać się też gotówką?

Miasto i okolica to magazyn, gigantyczny sklep, w którym masz kurierów którzy dowiozą Ci wszystko co chcesz za małą prowizję.

Przykład: W standardowej pizzerii mają dostawców jedzenia. Ale nawet jak zamówienie jest gotowe nie zawsze od razu mają wolną osobę która może to jedzenie dostarczyć. Czekają aż któryś z pracowników wróci. Zwłaszcza zapewne w weekendy czy inne sezonowe okresy czasu mają dużo zamówień i często nie wyrabiają się z szybkimi dostawami. A co jak mogli by się wspomagać naszym systemem dostaw? Czyli takie wsparcie dla istniejących sieci dostaw, a na pewno ich odciążenie.

Jeśli jesteś stałym użytkownikiem to nawet SMS’em możesz złożyć zamówienie.

Można by po stworzeniu systemu (i jego solidnym przetestowaniu) próbować nawiązać współpracę z portalami typu pyszne.pl które oferują zamawianie online w restauracjach. Aby wzbogacić ich portal o dodatkowy system, niezależny dostaw. (może za dodatkową prowizję dla nich?)

 

Zagraniczna konkurencja jaką na szybko znalazłem (nie trafiłem na nic w Polsce):

  1. Postmates.com
  2. Instacart.com
  3. GrubHub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *